
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | ±20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X6S |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
Stock: 1903
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12288
Ext.Price$0.12288
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12288 | $0.12288 |
| 10 | $0.06144 | $0.61440 |
| 50 | $0.05588 | $2.79400 |
| 100 | $0.05083 | $5.08300 |
| 500 | $0.04700 | $23.50000 |
| 1000 | $0.04346 | $43.46000 |
| 3000 | $0.04018 | $120.54000 |
| 5000 | $0.03508 | $175.40000 |
